Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lulzim Shehu & Florian Shehu - Biri Im  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/08/2019

2019-08-23T18:12:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Biri Im" kënduar nga Lulzim Shehu & Florian Shehu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lulzim Shehu & Florian Shehu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Korab Shaqiri - Biri Im

Më erdhe si një engjëll në kraharorin tim
dhe të desha fort, siç syri do dritën,
pranverë u bë dimri, behar shpirti im,
ca ndjenja të pamatshme mbi gjithçka u ngritën!

Sa e sa mëngjese do të zbardhin pa gjumë,
duke të t’parë ty sesi ndryshon përditë
dhe globi nuk paska bukuri më shumë
se buzëqeshja jote kur s’pari shkënditë!

Bekimin ti merr prej meje
në çdo udhë të jetës,
në çdo hap të saj
përqafoje ëndrrën
me afsh të së vërtetës
dhe bëhu, që dikush
t’ketë dëshirë të të ngjajë!

Do rritesh me dëshira përkrah fëmijëve të botës
ku puna e dashuria janë i vetmi qëllim,
të mplakesh duke mësuar mbi librat e kohës
e kohës t’i ngjash gjithmonë, biri im!

Jetëbardhë të më rritesh në këtë truall të vjetër
me hijeshinë e malit e bukurinë e detit,
asgjë s’ka në botë që duhet ta kesh patjetër,
përveç lirisë dhe identitetit!

Halil Kastrati - Biri Im

Ti kur linde biri im
Me gezim te mora ndore
Pastaj mjeket me treguan
Se ti linde i semure

Mu dogj zemra biri im
E te putha ty ne ball
Me plot sprova eshte bota
Keshtu m'duhet ti bej ball

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

Ti nuk je si femijt e tjere
Ti dhe boten e sheh ndryshe
Kur te shoh bir te vetmuar
Po ma ndan zemren pergjysme

O Allah i gjithfuqishem
Ti je Ai qe sheron
Ne e dim o Zoti jone
Kend e don ti e sprovon

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

O ju prinder te sprovuar
Mos merziti e behuni t'fort
Kjo dynja eshte shume e shkurt
E shperblimi eshte i plote

Sabri Fejzullahu - Biri Im

Nje dite kur te plakem
dhe nuk jam me ai qe isha
ke durim biri im
me kupto dhe kur perseris te njejtat fjale
me degjo biri im dhe kujto
kujto kohen kur te flisja
te njejtat perralla i perserisja
per ty o drit e syve t'mi
per t o drit e syve t'mi
sa shume te du o biri im
mos na le vet
qendro me mu te lutem shume
mos mem lan, sot jam sot jam,
e neser s'jamm
e kur kambet tme jane lodhur me mbaj,
me mbaj per dore
sikur une, sikur une dikur ty
se kur ishe ti i vogel shum dor per dor ecnim bashk ne te dy
kujto kohen kur te flisja
te njejtat perralla i perserisja
per ty o drit e syve t'mi
per ty o drit e syve t'mi
sa shume te du o biri im
mos na le vettt
qendro me mu te lutem shume
mos mem lan, sot jam sot jam,
e neser s'jamm
sot jam e neser s'jam.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lulzim Shehu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet