Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturi Plaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
 • Vendlindja:
 • Konispol 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 71 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Lumturi Plaku është një shkrimtare e njohur. Lumturi Plaku ka lindur në Konispol Sarandë dhe kur ishte 10 vjeç ju arrestua babai, ju denua me vdekje e si koseguencë, një bijë e persekutuar, nuk mund të shkruante. Shkrimet e shpirtit të sajë do ishin rrezik për burgim. Në vitin 1991 emigroj ne Itali, ku gjeti lirinë e të menduarit, të të shprehurit e po ashtu edhe të të shkruarit. Në vitin 2005 u dipllomua si Mediatrice interkulturale. Duke frekuentuar shkollat dhe ambiente te ndryshme për...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mimoza Leskaj

Irma Kurti

Silvana Berki

Merita Paparisto

Mimoza Rexhvelaj

Manjola Brahaj

Natasha Lako

Alma Papamihali

Lola Shehi

Marjeta Shatro Rrapaj

Tags: Lumturi Plaku, Lume Plaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet