Lumnije Ramadani
Lumnije Ramadani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Korrik 1988
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Lumnije Ramadani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ne vitin 1999 ka kenduar kengen per bombardimet e fshatit te vet Korishes me titullin "Me besoni". Ne at kohe, Lumnie Kukaj pastaj ne vitin 2009 u martua dhe murr mbiemrin e burrit Ramadani. Pastaj Vazhdoi me karieren profesionale duet me Nexhat Osmanin dhe Remzie Osmanin. Lumja ishte dhe antare e shoqates Kabashi ne Korish si soliste. tash e angazhuar me dasma dhe mbramje familijare. Më datë 30 Dhjetor 2011, Nexhat Osmani & Lumnije Ramadani p...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 3