Lumnije Ramadani
Lumnije Ramadani
Lumnije Ramadani
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Korrik 1988
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Lumnije Ramadani është këngëtare e njohur. Ne vitin 1999 ka kenduar kengen per bombardimet e fshatit te vet Korishes me titullin "Me besoni". Ne at kohe, Lumnie Kukaj pastaj ne vitin 2009 u martua dhe murr mbiemrin e burrit Ramadani. Pastaj Vazhdoi me karieren profesionale duet me Nexhat Osmanin dhe Remzie Osmanin. Lumja ishte dhe antare e shoqates Kabashi ne Korish si soliste. tash e angazhuar me dasma dhe mbramje familijare.

Më datë 30 Dhjetor 2011, Nexhat Osmani & Lumnije Ramadani publikojnë videoklipin "Kur Ke Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Artan Mezini, teksti u shkrua nga Agron Jashari. Videoklipi u prodhua nga Fabrika.

Më datë 1 Korrik 2012, Lumnije Ramadani publikon videoklipin "Dy Minuta".

Më datë 20 Qershor 2014, Remzie Osmani & Lumnije Ramadani publikojnë videoklipin "Kthehu Motër". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 9 Korrik 2015, Lumnije Ramadani publikon videoklipin "Te Zemra". Muzika e këngës u punua nga Arsim Bunjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2016, Lumja publikon albumin "Live 2016".

Më datë 20 Janar 2017, Urim Bajramaj & Lumnie Ramadani publikojnë videoklipin "Neja Sonte". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas.

Më datë 3 Nëntor 2017, Lumnije Ramadani publikon videoklipin "Denim".

Më datë 30 Qershor 2022, Lumnie Ramadani publikon videoklipin "Ti Je Zemra E Motres". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: viola viola   arsimdiber arsimdiber  Komente 3