Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Lumo Kalleshi është një shkrimtar. Lumo Kolleshi pegezime dhe faleminderit per gjithcka ben si bir i atij PERMETIT Permet. Gjithe te mirat sa ben mne muzeun e Permetit vendosur ne Sklupture me portretin e tij, gdhenduer ne dru nga mjeshteri e ate festen e Dites se Naimit qe shkelqem,bashke me Tomor Kotoren. Une Guri naimit thuajse i pervitshem ne ate feste,si Bir i Zavalanit te dangellise dhe nip i kapedan Jano P Xhoga Zavalani, rene sibien trimat, kryecetes qe komandonte me 1913-...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Met Sadiku (Poet)

Jurgen Ndoci

Kaman Myftaraj

Gerald Ramaj

Fetah Makshana

Janko Pali

Gazmend Beqaj

Nehar Lama

Valmir Fazliu

Florim Muhadri


Tags: Lumo Kalleshi

Krijo Një Kartolinë