Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturi Ymeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  32
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Lumturi Ymeri është një poete. Emri: Lumturi Ymeri Bashkangjitur emri artistik (Bersava) Arsimi i mesem: Mjeshtria Sportive Durres (1983-1987) Arsimi i Larte: Instituti i Larte i Kultures Fizike (1992-1995) Profesioni: Mesuese Edukimi Fizik Botime: NATË MBI GJYSMËBOTË 2011 QIELLI NË QELÌ 2012 DRITËHIJE DASHURIE 2013 KLITHMA FRYME 2014 NË PËLLËMBË TË UJËRAVE 2018 Bashkeautore në: Antologji Poetike NË GJURMËT NAIMJANE MUZGU 6, 9, 11, 13 100 POETË PËR DASHURINE BUZË...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Elida Rusta

Olimbi Velaj

Valentina Llapri

Ganimete Jashari

Maria Kuçi

Albana Subashi

Eva Kacanja

Lindita Prenga

Amijet Vinca

Ilire Zajmi

Tags: Lumturi Ymeri, Lumturi Bersava


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet