Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lundrim Paçuku - Emocion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emocion".
3. Video është e këngës "Emocion", por nuk këndohet nga Lundrim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lundrim Paçuku - Emocion  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9

Komente

Asnjë Koment

24/06/2012

2012-06-24T00:37:58+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Emocion" kënduar nga Lundrim Paçuku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lundrim Paçuku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Valmir Begolli - Emocion

Sa here me shikon
I njejti emocion
E njejta dridhje ne zemer
Kur e degjoj ate emer

Njesoj dje njesoj sot
Pa ty zemra nuk eshte e plote x2

Ref...
Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Para teje s'e kam lehte

Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Prane teje dorezohem vet

Para tjereve mbret
Prane teje sherbetor
Ti m'ben me kuptu
Se asgje s'kam ne dore

Njesoj dje njesoj sot
Pa ty zemra nuk eshte e plote x2

Ref...
Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Para teje s'e kam lehte

Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Prane teje dorezohem vet

...

Ref...x2
Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Para teje s'e kam lehte

Emocion emocion
Kur te shoh njesoj gjithmone
Para tjereve jam si mbret
Prane teje dorezohem vet

Ermal Fejzullahu - Emocion

Ref: Ermal Fejzullahu
Heret ose von e kupton, menen e ndrron une t`jap emocion
E di qe shum mir na shkon, Skisha refuzu t`isha kon n`ven t`ton
Menen ta ndrroj e per veti t`boj, nuk jom asi qe te shokt kallxoj
Mu ke bo merak oj zemer, veq per ty un po mendoi

2TON:
Une menen ta ndrroj, edhe per veti t`boj
Me ty du me bo diqka qe me tjerat nuk e provoj
Ti nuk je njesoj, Nuk kom pa sikur ti
Baby all I need is you, Jo nuk kom interes jom qaj qe vet s`mes
Mu kon vet i dyti m`duhet met qu veq 1sms
S`po folim per xhep e bojna merr jep
paret prej biznisit ti nuk e dini qysh e tek jo Ahh
Per ty un jap shperblim, per ty une nuk kom çmim
Te tjerat boj amo te ti nuk kisha bo dallim
Une e kom veq 1 qellim ty deri n`fund t`jetes tem met rujt
Un e di qe folin amo nuk du mi ni fjalt e kerkujt

Ref: Ermal Fejzullahu
Heret ose von e kupton, menen e ndrron une t`jap emocion
E di qe shum mir na shkon, Skisha refuzu t`isha kon n`ven t`ton
Menen ta ndrroj e per veti t`boj, nuk jom asi qe te shokt kallxoj
Mu ke bo merak oi zemer, veq per ty un po mendoi

2TON:
Ahh as per ty so mir, Me hup 1 mundsi si kjo
Veq fol qa po do edhe menen mos e ndrro
Nuk po foli kot, nuk jom sikur secili fjalt e njejta qe ti thot
Yeahh, Jo nuk kom interes jom qaj qe vet s`mes
Mu kon vet i dyti m`duhet met qu veq 1 sms
S`po folim per xhep e bojna merr jep
Paret prej biznisit ti nuk e din qysh jon tek jo

Ermal F.
Nuk e di edhe sa duhet me prit, pres nje fjal nga ti qdo diit
jo jo, jo jo edhe sa koh, jo jo smuj me prit mo
Ref: Ermal Fejzullahu
Heret ose von e kupton, menen e ndrron une t`jap emocion
E di qe shum mir na shkon, Skisha refuzu t`isha kon n`ven t`ton
Menen ta ndrroj e per veti t`boj, nuk jom asi qe te shokt kallxoj
Mu ke bo merak oi zemer, veq per ty un po menoi

Aleksandër Gjoka - Emocion

Ne atehere shkonim ne cdo mbremje
Kishim ritmin tone qe na pelqente
Oho,…oho…tuistëgeinin

Tuistegeinin e kerceje kaq bukur
Sa nuk t’arrija dot, moj flutur
Te kisha zili, te kisha zili…

Tuistegeinin e kendoja kaq bukur
Sa nuk m’arrije dot, moj flutur
Me kishe zili, me kishe zili

Por kur te dy kercenim bashke
Por kur te dy kendonim bashke
Na kishin zili, na kishin zili
Dhe ne per njeri-tjetrin u beme perendi
Tuistegenin…
Edhe sot e kercejme
Edhe sot e kendojme
Me ate pasionin
Emocione na zgjon, kenge e dashurise sone
O-ho-o tuistegenin
Më Shumë Këngë Nga Lundrim Paçuku:


Komente mbi këtë këngë