Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lynx - Shqiptaria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Per dy ngjyra kuq e zi ,
Kemi luftuar ne shekuj ,
Per nje vend e pavarsi ,
Vertete shume kemi hequr...

Per flamur , per gjuhe amtare ,
Ngjallen prape heronjte nder male...
Mos me zemero , se flake merr stralli
Per liri jo ste fal shqiptari

Refreni :
O shqiptar te gjithe sa jeni
Nje eshte feja qe ju keni
Qe nga jugu ne veri
Feja e Shqiptarit eshte Shqiptari

Ti Shqiperi me jep nder ,
Me jep emrin shqipetar
Zemren ti ma gatove ,
plot deshire e me zjarr...

Shqiperi o nena ime ,
Ndonese jam une i merguar
Dashnin tende zemra kurre se ka harruar...

Refreni :
O shqiptar te gjithe sa jeni
Nje eshte feja qe ju keni
Qe nga jugu ne veri
Feja e Shqiptarit eshte Shqiptari....


Ky tekst u dërgua nga EderLynx
Publikimi: 31/12/2009
Festivali: Top Fest 6


Lynx - Shqiptaria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptaria".
3. Video është e këngës "Shqiptaria", por nuk këndohet nga Lynx.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lynx:


Komente 0