Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Lynx është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi LYNX perbehet: Aurel Gjini - Guitar Endrik Beba - Vocal Eno Gjoni - Drums Renato Rexha - Keyboard Rock-grupi LYNX nga Tirana jane formuar ne vitin 2007, ata fillimisht filluan duke performuar ne clube te ndryshme ne qytete te ndryshme te Shqiperise. Ata vazhduan me grupin dhe pas nje viti, leshuan kengen “Bej cfare ti do” e cila u mireprit nga publiku, Në Maj 2009, Lynx marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shqiptaria". Në Nënt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Endrik Beba

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareSa Pak Mjafton (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Burn

Qelbanix

Djemte E Detit

Udha E Shkembit

Grifshat

Ritfolk

TNT

Asgje Sikur Dielli

Ngroba

Fisnikët

Tags: Lynx, Endrik Beba


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet