TEKSTESHQIP

Lyric Master
T'kom Borxh
Lyrics
(Feat. Mixeri)

Ti je nje anderr e nates shum her per ty endrroj
kur je ne anderr e di se te dashuroj
ti je andrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban
te takova me ike te ndjej qe nuk te kom pran
kom mall per ty qe zgjas qdo moment
ty te kujtoj qdo minut te jetes tem
pengesat nuk vlejn asgje smun te na ndaloj
mos u deshp ti un per ty mendoj
i heshtun nvetmi tingulli i kenges me percjell
mendimet e mija dhe dashurin qe per ty e ndjej
Pse nuk po afrohesh pse me mu nuk pajtohesh ?
Pse sa her bi n'gjum gjithmon me kujtohesh ?
Ti je nje anderr e nates shum her per ty endrroj
kur vjen ne enderr time e di se shum te dashuroj
ti je andrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban (mbanmbaan)

Ref. x2
t'kom borxh per nje fjal qe nuk ta thash
edhe nje puthje qe nuk ta dhash
t'kom borxh per nje mezash qe sta dergova
edhe nje jet qe nuk e jetova

ku met dashnja jon? me thuaj ku shkoj
kaq shpejt per te u ba von un nuk e kuptoj
tani po mendoj me ty jeten ta jetoj
ty po te kerkoj se pa ty s'ekzistoj
smuj ta kthej prova as kohen as jeten
se mbeta un pa ty tani e urrej veten
tani qe nuk jemi bashk esht gabimi im
jeta jem po mbet si detyra pa kuptim
kur jom ne mendimetkom pran zemres time
ti ike pa e ditur se ti ishe jeta ime
mallin e kom rujt ne zemer ka shum koh qe nuk te kam pa syt e tu si kam harruar un te dua si më par
ne asgje nuk mendoja kur syt e tu ti shikoja
dhe i qet nuk qendroja se dashurin ton e doja
Deri kur ne vujtje e deri kur ne vetmi?
Deri kur zemra jem te qan vetem per ty?

Ref. x2
t'kom borxh per nje fjal qe nuk ta thash
edhe nje puthje qe nuk ta dhash
t'kom borxh per nje mezash qe sta dergova
edhe nje jet qe nuk e jetova

DËRGOI: