TEKSTESHQIP

Lyric Master
M'ka Marr Malli
Lyrics

Lot po mdalin e s'un pi nali...
Shume u m'ka marr' malli me ta ni zanin!
Kujtimet i maj' kujtime maji..
Dit mesin njejt..!
Veq ndryshon kalendari..!

Po dal e po thom' mos po t'shoh ty prej largu.!
E di qe s'folim' po veq me ta pa ftyren s'paku..
Pa ty as neper vena' nuk u m'ec gjaku!!
Zemra m'rreh ma kadal.. e ti je shkaku.

A bohem bashk' se du me lujt n'kry!..
Pse mesazhet s'je tu mi kthy?
A'thu najher' a shihna me ty!
MALLI M'KA MARR" pasha kta dy sy..

Mos u frikso thuaje, kur me ke harruar?
Madje dhe me ke ' vendin tim e plotsove..!!
Mos hesht thuaje..
Te pakten ta degjoj zerin...
Aq me mjafton..
Sikur ta dija se ku po fle tani!.

Beb a po m'gon'? Ti mu veq pak?
Po m'dhem qe stkom mo ngat!!.
Ty t'kujtoj" besom cdo nat..
Mi ke myt..
Edhe flutrat' n'bark.

A je a je n'veti' na ke lon mas keqti.!
Kur ti shoh gjestet ' thom kjo nuk je ti..
Sa kom lot per ty' s'ka uj deti!
Po ti nuk je ktu.. po foli vetmeveti.

Shum ftoft' mu kan ngri dy durt!..
Po du me t'harru, amo sjom tu mujt.!!..
Po du prap me t'pa e me shkrujt
Nuk po mu ma me shujt!
Per ty jom tu vujt, 31 DIT N'MUJT...

Mos u frikso thuaje, kur me ke harruar?
Madje dhe me ke ' vendin tim e plotsove..!!
Mos hesht thuaje..
Te pakten ta degjoj zerin...
Aq me mjafton..
Sikur ta dija se ku po fle tani!.