TEKSTESHQIP

Lyric Master
Zemra Po Vujka
Lyrics

Part 1
T’hupa, dashta met t’rujt e smujta
Dashta met t thon t’du ama shujta
Tash pa ty zemra po vujka,
Tash pa ty zemra s'po mujka,

SA HERE JOM KEQ, ti ma kthejshe gzimin
KUR JOM KON NERVOZ, ma kthejshe disponimin
Kanihere u perlajshim e buzqeshjet ikshin,
Ama kena shum dashni e kalojshim konfliktin..

Refreni
Të dua
Sytë e mi qajnë për ty
Dhe pavarësisht gjithçkaje, i dashur
E ke dikë që të do…
Të dua
Sytë e mi qajnë për ty
Dhe pavarësisht gjithçkaje, i dashur
E ke dikë që të pret…

Part 2
Dyrt e zemres ti kom lon ty qel
E per tjerat s'ka ven dyrt jon mshel
Veq ti munesh mem kfjell
Ti je hana jem ti mbon drit sikur diell

Je kon e jemja veq ty t'ka dasht zemra
S'po permeni emra hala t'kom mrena
Qa ke ni per mu t'pata thon jon rrena
Ju ke besu, e kqyre tash na ku jena

Refreni
Të dua
Sytë e mi qajnë për ty
Dhe pavarësisht gjithçkaje, i dashur
E ke dikë që të do…
Të dua
Sytë e mi qajnë për ty
Dhe pavarësisht gjithçkaje, i dashur
E ke dikë që të pret…

DËRGOI: