Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Qellimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qellimi".
3. Video është e këngës "Qellimi", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Qellimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  464

Këngë e albumit:

"Zimasamshevy"

Pjesëmarrëse në

SVFM 2013

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2012

Komente

16 🔥

14/06/2012

2012-06-14T10:25:07+00:00

Ref. 2X

Derën çel e maj
T'kqijave qe um vin
Nuk munen mem nal se prej ditës qe jom lind
Jom mësu mi sfidu krejt
Edhe gjith n'fund e kom mrri
Prap qellimin tem
N'fund e kom arrit

Okay
Si fëmi i vogël m'ka pëlqy gjithmonë muzika
Para pasqyrës tu bo mimika
Shokët e klasës ishin publika e parë
Qe dojshin e dishin vesh me mar
Ku pi nxerr, ku pi gjen kejt kto fjalë
Kohen e Jetës ja kam fal
Repovat dimer e verë kurr sjam nal
Op, op,
Mahall, school, rrugë edhe hip-hop
Met shpis punt llug non-stop
Nuk o puna qe mu mburr me to
Man beso
Shumë shpesh hi n'tripa
Seriozisht nij keçardhje ndaj
atynve qi deshtova publikisht kërkoj falje,
Ej, Ej,
Kur nuk o marre
Të verteten duhet me dit
T'mit nuk e kan prit
Qe unë lidhna me muzik
I lig nina kur sjeni gabimet sja fali vetës
Ndaj,
Juve qe ju du si pjesa ma e mirë e jetës tem

Ref.
Derën çel e maj
T'kqijave qe m'vin
Nuk munen mem nal se prej ditës qe jom lind
Jom mësu mi sfidu krejt
Edhe gjith n'fund e kom mrri
Prap qellimin tem
N'fund e kom arrit

Lyrical Son.
Hej shkollën e mesme se maj n'mend
Shumë ti ik prej saj , rri n'trend
N'fund katër vjet si sen shkun
Krejt i kisha jep unë,
me mujt mi kthy edhe niherë
problemet ferrkat, gajlet, llojet
Qe janë kan dikur atëherë tepër tepër trona
Po kurgja sjon met sodit mi shty
Osht si mi krahasu 2 kohna që
dyjat kan ndrru me ty
Man jeta o film veç senet
jon pernime kur mshelën perdet
e N'fund Dhezën dritat vesin Pse?
Spi hi ma fell veç e di
Qe krejt e kan 1 arsyë
Ose qellim prej ditës parë qe lindin
Gjithmonë për ty me rendësi
O qe nuk bon mi përzi
Shoqnin e rrugëve Man
Me t'parët qe t'rrisin

Ref.
Derën çel e maj
T'kqijave qe m'vin
Nuk munen mem nal se prej ditës qe jom lind
Jom mësu mi sfidu krejt
Edhe gjith n'fund e kom mrri
Prap qellimin tem
N'fund e kom arrit

Lyrical Son.
Dy dekata gati 3 shkun
Qyteti rrethi njerzt ndrrun
Fama, drama ka unë
Presioni rritet ma shumë
Po du mu qu
Po s'jam n'gjumë
Ton natën e ditën mundona vet mi
ndryshu senet me ni anderr që Persëritet jeto
Jo sot për sot Man
Kur nuk o tepër
Rri afër njerzve qe përnime t'dojnë
Se nuk i dihet nesër ata
Zhdukën me shpresën
Qe dikur për ty e kan pas
Kur s'jon e vren mungesën manej e lyp edhe ni shansë
Po koha s'kthehët mbrapa
Veç plagen e shëronë
Jeta o përpara nuk ka sen qe se ndryshonë
Kjo Varët veç a don a
A Din me dasht naj kon a
Qe krejt i ban për ty
Edhe ti krejt i bon njet për to

Ref.
Derën çel e maj
T'kqijave qe m'vin
Nuk munen mem nal se prej ditës qe jom lind
Jom mësu mi sfidu krejt
Edhe gjith n'fund e kom mrri
Prap qellimin tem
N'fund e kom arrit

Ee burr, nuk t'bon dhuna e shtrune me ata qe munesh
Burr je edhe kur je afer, atynve qe i duhesh...


Ky tekst u dërgua nga Ardit Sulejmani   arianiit   RDmusic   meetti   MrAlbbi   McLyrical   Vesa13   Freedom
Më Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet