Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Rraspia Shehrit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rraspia Shehrit".
3. Video është e këngës "Rraspia Shehrit", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Rraspia Shehrit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  56

Këngë e albumit:

"Zimasamshevy"

Komente

2 🔥

13/08/2013

2013-08-13T17:05:40+00:00LYRICAL SON:

Aha, Aha
Kallxona qysh ke ?!

Për her t'par para derës e pash me Buz t'kuqe/
Loqka e vesht mir, Ftyren vajtuse/
Ma boni o' Studente edhe m'tha që si ka kushtet/
Manej m'veti i kahit je Ti, A ki n'shpi pastruse ?/
Tu ja mshel derën, e shtini dorën/
Fati i saj man e hongra foren/
M'hini n'shpi, le n'shpi po edhe n'zemër/
Ma thej raki, qe sa leht bona femën/
Vet me veti menojsha, besom e nijsha t'njejtin sen/
Kur u munojsha edhe e nxisha veten n'rren/
Po prap Truni flen kur i len/
Dy tripa t'kundërt me ni Ven/
Kriminel i dashunum ja nisa me to mu leq/
Qa Kari SCARFACE, horë me kejt rrethin Fërrka tu qu/
N'dor kejt Qyteti u kon me Mu/
Bor para ftyre, bor para hune/
Borbardhen me veti, Shteti e Une/
Ma shkurt mi thon ksaj pune, o' fell/
Si vorrin qe ta qelin, mrapa Tunell/
Deep like a motherfucker, Tipka na hini/
N'Shtiklla e Mini, n'tripa na shtini/
mrena na shtini, eeeeeee/

Muerdita a u lodht, Une jom Sadiku/
Kom punu me shtof, derisa nuk erdh UMNIKU/
Punt edhe t'Automekaniku i kryjsha/
Bossit kikiriku edhe supen ja fryjsha/
U lodha me asi senesh dojsha me arrit/
I thash Sedat Kikirikut pe du do Drog' me shit/
Prej qe Une u bona si kta , me BMW Full Konplet Extra/
I musht Naft Qyk edhe plot Femna/
Jet' o jet' o s'ka si Na/
Thojshim zgate, po nuk e zgati/
Mas da da Ditve e mshelen Sedatin/
Ithati ju raft edhe Reja i kallt/
Kakaini i keq, na i boni Hunt varr'/
Tu ngreh n'WC, tu m'përcjell ish kon/
Kaku m'ka trishtu me TT more bab'/
Ma boni mshele gojen edhe rri i qet'/
Nxirri qa ki n'xhepa edhe ama qat kulet'/
Tu ja jep Telin, beso ju lutsha fatit/
Ishalla nuk ma gjen numrin e Sedatit/
(Numri i sedatit, numri i Sedatit)/

Ku jeni Kriminela, Une jom Ali Shpici/
S'isha kon ktu mos t'ish kon nifar Polici/
Jena kon Dy, njësia Vilispici/
Moti koleg', po ky muti m'qiti/
Po m'doket pe di, kjo rraspia e shehrit/
Mendt ja ka pi, n'vakt prej at'herit/
Kur na pat thirr n'Zyre Togeri/
Na e paten fal', Puna e ni Shleperit/
Rroga sm'dilke, e Fmit' mu qun pesh'/
Gruja lypke Pare, shum shtrejt mu vesh/
Ja nisa do levizje t'lehta mi bo/
E kolegen nuk e vrejta, informata tu dhon/
Hmmmm, se pret prej Haverit/
Veq për dy gisht ven, t'len midis territ/
N'vakt prej at'herit, mendt ja ka pi kjo rraspia shehrit/
(rraspia shehrit, rraspia shehrit)/


Ky tekst u dërgua nga  tanimix   enooclinnc   Danish   aluftim   Xaimmi132

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet