A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mabel Matiz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Fatih Karaca
 • Vendlindja:
 • Mersin 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Mabel Matiz është një këngëtar i huaj i njohur. Fatih Karaca, better known by his stage name Mabel Matiz, is a Turkish pop music singer-song writer. He chose his stage name from 2 different words that he was inspired by. "Mabel" is from the Turkish novel Kumral Ada Mavi Tuna by Buket Uzuner. It is the nickname of Tuna who is one of the main characters. "Matiz" is a slang word in the old Greek language meaning "drunk". "Mabel Matiz" reflects his point of view about the world and life. He began ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


 • Hitet e fundit:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Koray Avci

Tom Dice

Philippe

Labrinth

Muhabbet

Lee Dewyze

Buray

Colonel Reyel

Baptiste Giabiconi

Alfonso Herrera


Tags: Mabel Matiz

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019