A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mad Lion

Emine (Gel Burda) ➡ Emine (Gel Burda)

 Shqip ➡  Turqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Merlind


Emine (Gel Burda)

Si Hylia Afshari ma qon mallin xhanem
Kur po ec me sandalle e nalle n’kalldrem
Evet jam ra ne sevda
Si neper filma zemra don mu nda
Emine jok mu jok pashe kon ki
Une jok skenderbeg po turk qok mavi
Jok arkadash grek e kurdistan
Po evet kemal ataturk e mehmet sultan
Seni seviorum pasha krejt Emine
Gel gel gel burda Emine
Kardash hakan shukur jok haram
Trt 1 star atv bu aksham
Gyle gyle bebek mos em thuj kurre
Une jom arnaut sevdali e burre
Ulu n’shilte Emine e pije nji gjus
Pra hajde te une gel burda e sus

Ref: Gel Gel Burda Emine

Merhaba Emine ta hanksha ni kuk
Gel Emine bojna qogjuk
Bu aksham une e ti uhhh qok lezet
Po t’nij tu thane asllan uhhh evet
Emine ta ha zemren serbez
Pa shtru sofer pa shtru sofrabez
Kur shkoj asqer mos dil n’shadervan
Jok qu bisht se t’vjerri n’tavan
Emine ta ha zemren me temel
Emine fehnerbahqe qok gyzel
Musteqet i rrita pantollat me vij
Me ta qu mallin si djemt ne turki
Gel Emine e qyqekun kceje
Kale n’dakik e bardakun theje
Emine me bo me m’trathtu najher
Me shpate t’kasapit t’boj doner

Ref: Gel Gel Burda Emine


Emine (Gel Burda)

seni hulya avsara benzetiyorum canim
kaldrimda nalinla gezdigin zaman
evet sevdalandim
filimlerde ki gibi kalbimin bolunmesini istiyorum
emine yok mu yok kimin varsa yemin olsun
ben iskenderbeg degilim ama turk cok mavi
arkadasim yok ne yunan ne kurdistan
evet kemal ataturk ve mehmet sultan
yemin ederim kimim varsa kimim yok seni cok seviyorm
gel gel gel buraya emine
arkadasim hakan sukur haram degil
trt 1 star atv bu aksam
gule gule bebek bana hicbir zaman deme
ben arnautum sevdali erkek gibiyim
mindere otur emine bir meyve suyu ic
simdi gel bana ve sus


Gel Gel Burda Emine gel gel emine buraya
Gel Gel Burda Emine gel gel emine buraya
Gel Gel Burda Emine gel gel emine buraya
Gel Gel Burda Emine gel gel emine buraya

merhaba emine baldirni yigeydim
gel emine cocuk yapalim
bu aksam ben ve sen uh cok lezet
aslan gibisin evet demeni duymak istiyorum
emine kalbini yerim serbestce
sofrayi kurmadan ve sofra bezini acmadan
askere gittigimde sadirvana cikma a
kuyrugunu sallama yoksa tavana asarim
emine kalbini temelli yerim
emine fenerbahce cok guzel
biyigimi uzattim pantolonum cizgili
turk erkegini sana hatirlatsin
gel emine cicek oyna
kir bardagi burayi yak
emine eger beni aldatirsan
kasap bicagiyla doner yaparim

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019