TEKSTESHQIP

Mad Lion
Veç Edhe Njihere
Lyrics

Strofa1.

Gjethet po bin sikur pikat ne sy,
po e nemi edhe veten se smundem pa tyy,
veq edhe niher falma pot premtoj,
nuk jam i pa bes ksaj rradhe sgaboj.
mos t'lagen sytt se ti faj nuk ke,
se n'lidhje me ty faj kam un dejj n'dhe.
veq edhe niher ti nalu e ngom,
po du me tu afru po ftyr ma nuk kom.
un vetes sja faliii po t'lutem falma tii,
kejjjt ka mu kon ma ndryshee ngoo mos piii,
ta japi fjalen edhe pse tkom lodh,
edo gabim qe e bona ma ska me ndodh.
veq edhe 1 shanc per 1 fillim t'ri,
lem tkapi per dore lem tmbaj ne gjii,
vee edhe niher perbije ket gabimm faji eshte te unn' ksaj rradhe smet jetim'.

Strofa2.
Mos mendo qe po t'rrej se po tfoli drejt,
vee edhe nje shanc qajo m'duhet krejt,
ma mir i hupi krejt se met hup tyy
pse nuk dola burr mvjen veten me pshty.
kurr vetes sja fali nese merr fun,
m'qet neper rrug qe ste qojn kerkun.
mu ka mledh ne fyyt gati skom shperthyy
nese loti m'tradhton aii bjenn per ty.
njeri ma i fort se guri ftohet e nxehet
po sikur edhe guri edhe njeri thehet.
mos um thuj esht vone t'lutem mos ma prej,
mos ma kthe shpinen as mos um urrej.
se kom per qellim me t'qit hii n'sy,
veq mu kon bashk si dikur na dy.
je ende e nxehht e urrejtje ke plottt,
po kurr ski mem paa nese nuk ma fal sot.

DËRGOI: