Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Madonna

Tags: Madonna

Vendlindja: Bay City, Michigan    Jeton dhe vepron në        Mosha: 59 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Luani  
Madonna është një këngëtare e huaj shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Madonna Louise Ciccone is an American singer, songwriter, actress, and businesswoman. She achieved popularity by pushing the boundaries of lyrical content in mainstream popular music and imagery in her music videos, which became a fixture on MTV. Madonna is known for reinventing both her music and image, and for retaining a standard of autonomy within the recording industry. Music critics have acclaimed her musical productions which have also bee...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9


» Dërgo Një Këngë »


Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017