A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mahmut Ferati

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  318
  • Origin:
  • Odër - Tetovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati is a very famous singer of Modern Traditional, Rhapsodic Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional & Folk Ballads music. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Gurbetqar (2018)

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Dikur (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Ti E Din Ilaqin Tem (2011)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)


» Add A Song »

Cka Poj Thot Dema Kadris
Loti Në Faqe
Netët Pa Babain
Dushk Për Gogël
Ymer Aga
Vokrri N’Zemrat Tona
Sille Botën Krejt
Mërgimtari
Gurbetqar
Fol Fol


Translations (1)


Related Artists:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Ardit Gjebrea

Olen Cesari

Redon Makashi

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019