Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Më Trego Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Më trego a ndjen ende dhimbje n'zemër,
kur dikush pran teje më përmend në emër
Më trego a kthehesh në kohën e vjetër,
kur të qoj të fala përmes dikuj tjetër
- kur të qoj të fala përmes dikuj tjetër

Më trego a mundesh ta bëj zemrën gur,
të mos ndjesh për mua - far ke ndjer dikur
Më trego a dridhesh kur flasin për mua,
si ndjehesh kur t'thonë se shum kam ndryshuar?

Më trego a paska në kët' jetë ilaqë,
ta harrosh ate, që dikur t'ka dasht
Më trego a mundesh mendjen ta ndalosh,
pa mendu për mua netët t'i kalosh
- pa mendu për mua netët t'i kalosh

Më trego a mundesh ta bëj zemrën gur,
të mos ndjesh për mua - far ke ndjer dikur
Më trego a dridhesh kur flasin për mua,
si ndjehesh kur t'thonë se shum kam ndryshuar?


Ky tekst u dërgua nga Teuta

Mahmut Ferati - Më Trego
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Trego".
3. Video është e këngës "Më Trego", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 1