Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Aga Imeri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aga Imeri".
3. Video është e këngës "Aga Imeri", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Aga Imeri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  26

Këngë e albumit:

"Zani I Shpirtit Tim"

Komente

1 🔥

01/12/1995

1995-11-30T23:00:00+00:00Aga Imeri na martue
O veq 1 nat ka nejt me gruë
i ka ardh letra per me shkue
O per me shkue
O per me shkue nanë zez ushtrie
me mbet nëna me durtë nxhiije
O me mbet nusja veshur zije

i thotë nëna udhembar
9 vjet shpi nuk ke me ardh
sa burnishtë nusja oj flet
ka me tprit o 9 vjet
n'ushtri aga paska shku
e do vjet paskan kalu
o nje ditë nje këng e kish knu
bija e krajlit e paska gnu
qka ke agë qika po i thotë
kaq merzitun që m'je sot

Kam lan nanën tuj lotu
1 nat nejta me t'shkreten gru
isha nis me shku me ardh
a me ep izë per 9 sahat
i dha izë shpi paska shku
nanë shkreta jo kish qorru
folke nëna me djal t'vet
e se dike me kan po flet
O moj loke aga i ka thonë
ata krujsh loke kujt jan

Kta jan krujsht te Osman agës
marin nusen e Imer agës
e ka prit o tash sa vjet
na erdh lajmi se aj ka vdekë
para krujshve aga po shkon
edhe darsmen po va urron
oj moj nuse per hajr nafakën
a njeh moj Imer agën
veq 1 nat me ta kam nejt
ja kam harru ftyren krejt

Nana e ti mu e m'ka thonë
se e ka n'krah nje nishon
aga krohun e shpalon
e nishonin ja kallxon
e mur nusen n'shpi e qon
per 9 sahat te krajli shkoj
qika e krajlit i dul perpara
mir se erdhe Imer aga
ju moj rroje a po ngoni
Imer agën ta lirojni


Ky tekst u dërgua nga gostivari shipria lindore
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet