Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Rrahim Bajraktari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Sjell furtunen lumi i vogel
Gjam e luftes ndizet n'koder
Qielli nxin e turbullohet
N'mes te vapes dita ftohet

Qielli nxin e turbullohet
N'mes te vapes dita ftohet

M'fal bab lok dhe ty moj nan
Nje fjal t'lig nuk ja u kam than
Flet Rrahimi thot ju dua
O se lufta sot m'thrret mua

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

I mbledh plaget nder beteja
Nje ne strof te Açareva
Merr nje tjeter n'Qyqavic
Gjetaskuquri ne Drenic x2

Me plag n'trup i ndihmon tjetrit
Kshtu na msuan more t'vjetrit
Me pa shokun para vetes
Pa ju tremb syri ndaj vdekjes

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

Ditet ikin e vjen prilli
Iken ferobi e Rrahimi
T'i jep fjal liri nan lokes
Mbi shtat drite o i Kosoves x2

...

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

Ditet ikin e vjen prilli
Iken ferobi e Rrahimi
T'i jep fjal liri nan lokes
Mbi shtat drite o i Kosoves x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Mahmut Ferati - Rrahim Bajraktari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrahim Bajraktari".
3. Video është e këngës "Rrahim Bajraktari", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 1