Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Hamdi Hajzeri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5

Andrrat për liri,
Nuk po m'lan me fjet,
Hana e përlotun n'male ka me m'gjet,
Dhe kur vjen nantori ndoshta lule s'ka,
Por un për Kosoven lule kam me u ba.
N'Prekaz bac Shabanit drit po i bon plisi,
Mir se vjen n'Drenicë o Hamdi Hajrizi,
Sa një mal Kosove qenka fjal e jote,
Gjakun na e dha Zoti me ia fal ksaj toke.

Kur mbi Qyqavic Dielli ka me dal,
Prap tek ti në Strofc loke kam ardh,
Vi nga Apterusha si nje shqipe mali,
E them se Kosova pavdeksin ma fali.
Ref: N'Prekaz bac Shabanit drit po i bon plisi,
Mir se vjen n'Drenicë o Hamdi Hajrizi,
Sa një mal Kosove qenka fjal e jote,
Gjakun na e dha Zoti me ia fal ksaj toke.


Ky tekst u dërgua nga Dritoni-toni

Mahmut Ferati - Hamdi Hajzeri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hamdi Hajzeri".
3. Video është e këngës "Hamdi Hajzeri", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0