Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Kujtoje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

A je gjallë ti moj dashni, që nga zemra s`del
A ke zemër me u taku, veç edhe një herë

Si gjaku në vena ty t'kam brenda vetes
pse ti mu m'i vrave krejt gzimet e jetës.

Kujtoje një ditë kur ishim të lumtur
Kujtoje një zemër që pa ty ka humbur
Kujtoje një lot që ma fale mu
Nëse s'më ke dashtë, pse më the të du?
O pse më the të du...

A ka mbetë një pikë mëshirë me e fal një gabim
A ke zemër prap me m'thanë: ti je shpirti im
A ka mbet një pikë meshirë për mu që t'kam dashtë
A tha zemra dhe një herë ne dy me ndejt bashkë.


Ky tekst u dërgua nga Faik Pnishi   smartness

Mahmut Ferati - Kujtoje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtoje".
3. Video është e këngës "Kujtoje", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 3