Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57

Me lot n'sy po e knoj kangën
M'ka randu malli për nanën
Qysh n'droj jetë e shkoj aq shpejt
Mduket kur me ta skam nejt
N'shpi te vjetër në katund
Para syve mdel gjithkund
Trokas nder e zemra mdigjet
Unë e thras ajo s'përgjigjet

Lotët për nanën smund po i ndali
Malli saj i rand sa mali
Zoti madh sa lot m'kan ra
Banja lule n'at dunja

II
Besimtare shumë je lut
Me at za t'amël me at za t'but
Qysh një dit su derxhe n'shtrat
Ah moj nan pak tnejta ngat
Jam mundu për ty nkët jet
Por shumë borxh hala t'kam mbet
Kërkush nanës n'ket dunja
S'mundet borxhet me ja la


Ky tekst u dërgua nga Lani

Mahmut Ferati - Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenes".
3. Video është e këngës "Nenes", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 2