Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Malli I Mergimtarit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Mergimtarit".
3. Video është e këngës "Malli I Mergimtarit", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Malli I Mergimtarit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/11/2014

2014-11-06T18:31:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Malli I Mergimtarit" kënduar nga Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sefe Duraj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Heeej Po i them dy fjal te verteta
ne mergim skalohet jeta
kam kalu shum halle derte
kam kalu ne male dete

skam lan ven pa shetit
ne evrop e namerik

heeeeej po baj be ne kta dy sy
pasha thinjet qe i kam ne kry
pasha rudhat qe i kam ne ball
pasha zotin qe mka fal

pasha plagt qe kam ne shtat
ne Kosov do vdes rahat

heeeeej kam pa boten qytetrim
kerkun spash si venin tim
rahat gjumin kun se bana
veq ne kosov me qon te andrra

po ndegjon zogu i shqiptarit
amanetin e mergimtarit
nga dot vini e nga dot shkoni
heeeej kur kosoven o mos e harrooniMë Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet