Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Kenga Per Babane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Dielli po me djeg
Aspak nuk po m'ngrohe
Hijen tende babi ne cdo vend e shoh
Si ky vit qe erdhi, do t'vijne dhe te tjere
Njesoj pa ty m'duken dimen e pranvere

Cdo dite me kaplon merzija
Aq me shume me mbyt vetmia
Malli m'djeg per ata sy
Qe m'kane fale veq dashuni,
Nje kohe t'gjate na ndau gurbeti
Na pervloi ky mall i shkreti

Sa kam nis me u c'malle me ty
ti me ike n'perjetesi 2x.

Vaji kangen ma ka vra
Se n'kete bote babe nuk thrras ma
Mes permes zemra mu qa
Ylli im nuk ndizet ma
Zemren time po e djeg malli
Per ty dhimbja e rande sa mali

Ah e shkreta fort po m'rrah
Se mke lan si zog pa krahe 2x.

Ah e mjera sa t'kam dashte
edhe i'jher te ishim bashke
Per ty dhimbja fund nuk ka
Skam lan lule n'lot pa e la
Sa shume babi t'kam ngja ty
Shpirti im binjak me ty

N'pamje n'zemer si ti jam
Shpirtin tand brenda e kam 2x.

Vaji kangen ma ka vra
Se n'kete bote babe nuk thrras ma
Mes permes zemra mu qa
Ylli im nuk ndizet ma
Zemren time po e djeg malli
Per ty dhimbja e rande sa mali

Ah e shkreta fort po m'rrah
Se mke lan si zog pa krahe 2x.


Ky tekst u dërgua nga AMahmut Ferati
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/07/2017


Mahmut Ferati - Kenga Per Babane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Per Babane".
3. Video është e këngës "Kenga Per Babane", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0