TEKSTESHQIP

Mahmut Ferati
Kenga Per Babane
Lyrics

Dielli po me djeg
Aspak nuk po m'ngrohe
Hijen tende babi ne cdo vend e shoh
Si ky vit qe erdhi, do t'vijne dhe te tjere
Njesoj pa ty m'duken dimen e pranvere

Cdo dite me kaplon merzija
Aq me shume me mbyt vetmia
Malli m'djeg per ata sy
Qe m'kane fale veq dashuni,
Nje kohe t'gjate na ndau gurbeti
Na pervloi ky mall i shkreti

Sa kam nis me u c'malle me ty
ti me ike n'perjetesi 2x.

Vaji kangen ma ka vra
Se n'kete bote babe nuk thrras ma
Mes permes zemra mu qa
Ylli im nuk ndizet ma
Zemren time po e djeg malli
Per ty dhimbja e rande sa mali

Ah e shkreta fort po m'rrah
Se mke lan si zog pa krahe 2x.

Ah e mjera sa t'kam dashte
edhe i'jher te ishim bashke
Per ty dhimbja fund nuk ka
Skam lan lule n'lot pa e la
Sa shume babi t'kam ngja ty
Shpirti im binjak me ty

N'pamje n'zemer si ti jam
Shpirtin tand brenda e kam 2x.

Vaji kangen ma ka vra
Se n'kete bote babe nuk thrras ma
Mes permes zemra mu qa
Ylli im nuk ndizet ma
Zemren time po e djeg malli
Per ty dhimbja e rande sa mali

Ah e shkreta fort po m'rrah
Se mke lan si zog pa krahe 2x.

DËRGOI: