Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majlinda Cikaqi - Sikur Dje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këtë këngë për ty këndoj,
Ndoshta ti do ta dëgjosh,
Si një kujtim, për kohën
që kaloj...

Më thuaj ku je ti,
Hijaaa, jote më mungon
Ku je ti?!
A më pret dua ta di?

E nën dritën e hanës,
Po të pres Sikur dje,
Jam aty, ku ti më le...

E Zotin sot e luta,
Ty pran' të të kem..
N'krah t'tu gjumi le t'më ze...

Tash e pranoj,
Sa shumë e ndjej mungesën tënde!
A thua është vonë,
Vonë për ne të dy..?!

Më thuaj ku je ti,
Hijaaa, jote më mungon
Ku je ti?!
A më pret dua ta di?

E nën dritën e hanës,
Po të pres Sikur dje,
Jam aty, ku ti më le...

E Zotin sot e luta,
Ty pran' të të kem..
N'krah t'tu gjumi le t'më ze... (2x)
Majlinda Cikaqi
Publikimi: 30/10/2020
Festivali: Nota Fest 2020
Muzika: Leonard Canhasi
Teksti: Majlinda Cikaqi
Orkestrimi: Leonard Canhasi


Majlinda Cikaqi - Sikur Dje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur Dje".
3. Video është e këngës "Sikur Dje", por nuk këndohet nga Majlinda Cikaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Majlinda Cikaqi:


Komente 0