TEKSTESHQIP

Majlinda Dada
Pershendetje
Lyrics
(Feat. Arif Dushaj)

Pershendetje zemra e thyer
me nje miljon zhgenjime
A mundem te pys? a mundem te pys?
A te ka ngel nje grimc dashnie,
nga ajo historia ime
A mundem te pys? a mundem te pys?

Zgjedhja jote prishi endrrat e mia
Force dashnia humbi nga vetmia
Vetmia foli shum vetmia foli shum
Me shum se njerzit qe bejn zhurm

Miljona gabime,dashni ti I bone
Dhe asnjeher falje sme kerkove
E une kam pritur ti per me ndryshu
Asnjih falje ske kerku

Pershendetje zemra e thyer
me nje miljon zhgenjime
A mundem te pys? a mundem te pys?
A te ka ngel nje grimc dashnie,
nga ajo historia ime
A mundem te pys? a mundem te pys?
INFO
Për një aspekt artistik të shtuar, materiali muzikor është paraqitur tek shikuesit i realizuar me një videoklip, i cili u publikua me datë 13 Tetor 2022. Kënga është kompozuar nga Alsked Rrenja, ndërsa autore e tekstit rezulton të jetë vetë këngëtarja.