Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majlinda Nana

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  66
  • Vendlindja:
  • Tepelenë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Majlinda Nana është një shkrimtare e njohur. Majlinda Nana Rama është shkrimtare dhe studiuese shqiptare. Ka lindur në Tepelenë, në vitin 1980. Ajo konsiderohet si përfaqësuesja më e shquar e brezit të saj letrar dhe një nga emrat e nderuar të letërsisë së sotme shqiptare. Ka shkruar poezi, ese, artikuj shkencorë, studime, kritikë letrare, romane, novela etj. Krijimtaria e Majlindës është pritur mirë dhe vlerësuar nga kritika letrare brenda dhe jashtë vendit. Letërsia e saj është promovu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mimoza Rexhvelaj

Ermira Jusufi

Lindite Ramushi

Irma Kurti

Aferdita Beçiri

Makfire Canolli

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Tags: Majlinda Nana, Majlinda Rama, Majlinda Nana-Rama


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet