Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maksi
  • Vendlindja:
  • Hani I Elezit 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34

Maksi është këngëtar i njohur. Maksi u lind ne Han te Elezit. Ai eshte pjes e grupit ETNA. Maksi per momentin jeton ne Suedi.

Në Korrik 2010, Tiki merr pjesë në Kosova Fest 2010 me këngën "Dhezim Flak", në bashkëpunim me Maksi.

Më datë 27 Tetor 2010, Da Killa publikon videoklipin "Dy Zemra", në bashkëpunim me Maksi.

Më datë 6 Janar 2011, Gimi.g publikojnë videoklipin "Me Mungon", në bashkëpunim me Gentos & Maksi.

Më datë 9 Mars 2011, Kosovare Xhoni publikojnë videoklipin "Eyo Eyo", në bashkëpunim me Maksi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Kosovare Xhoni marrin pjesë në Top Fest 8 në vitin 2011.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  qlirche  

Komente

4Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet