TEKSTESHQIP

Maksi
Zemer Jam Me Ty
Lyrics

makkssii:

Kalun disa vjet qe mas teje une jom Ti nuk e kupton kur ni njeri te don e ...
hyjneshaa Kalun disa vjet qe mas teje une jom
Ti nuk e kupton kur ni njeri te don
e refuzon ni zemer qe tdon vetem Ty
a thu qysh tshoh une a msheh me tnjejtin sy
gjithqka shkon me kohe por dashnija je Sharrohet
se qdo minut ftyra jote e bute me kujtohet
i humbur ja nket bote kerkush sme kupton
vetem nie raki mdoket merzin ma largon
e di qe fjalt mi ndegjon edhe pse vitet kalojn
a thu durt e tua sot kon e perqafojn
shumkush menon qe reperi sdin me Pas dashni
po besom sa munona me tharru ma shum nzemer je tu mhi.
E di e kuptoj edhe pse Ti mu sme kupton
Ti nuk menon zemren tem sa e Lendon
e un vazhdoj i tham zemres sa tmunesh vuj v
eq me met shoke kurr Mos thuj

Zemer jam me Ti sonte jemi bashk fettem un edhe Ti
E di qm sonte ske ka shkon
Hajde zemer sonte edhe thuaj qm me don (2x)

Nalna para botes e Foli qka kam nzemer
kujtimi vjeter sharrohet por un sjam me tjeter femen
koha po hec po kurr nuk ka me ndryshu
se ni njerit qe i kam than tdu kurr skam me harru
Nashta sot tjeter kush eshte zavendsimi jem
nashta tjeter kujna i thu je gjithqka njeten tem
Po ska problem se vet e bana kta qe pe perjetoj
lendimet e vujtjet qe Ti bana tasht Ti besoj
se kuptoj veten se kuptoj ma hiq kerkon
mkujtohen ato vite kur te thojsha kurr skam me tlan
ajo kohe te une eshte nie roman i pa shkrum
edhe ni pjes tjetes qe bashk na e kaum
Fjalt tasht i tham per at kohe me knaqsi
kom mendu qe jam i pashpirt e sdi me Pas dashni
a thu naj her Ty a tshkoj une ne mend
kjo ke per kohen ateher qe nzemer tem ka vend

Zemer jam me.......

Netet kaluan muajt edhe vitet
koha vjen e shkon dhe e njejta perseritet
tash un jam larg teje po Ti se di ku je
dikur mkishe mua dhe tasht kon e ke
cilin e perqafon kujt i thu TE DU
tasht kon e ke ngat zemres dikur mkishe MU
nzemren teme ni sen tasht po mpengon
gjesti yt i dobt qe rrall dikush e bon.
Kete sen qe pe knoj nuk eshte lutje per mu kthy
nuk e boj ma kurr prap Ti zemren me ma thy
tu i ngu njerzt perreth tu i ngu fjalt e shoqnis
ky nuk Koka more njeri ky Koka djal i Rakis
dalngadal tu mu largu tu i ngu shoqet e kqija
tu i ngu fjalt e tjerve qysh duhet muh ba rrespia
konkurrenc te meshkujt sa ma shum per me fitu t
u i ngu krejt kto sene nRROT SAMES ........

DËRGOI: