A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Malësori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Podgoricë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Malësori është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Malesori është një këngëtar i njohur shqiptar nga Triesh, në Malesija, Mali i Zi, ku ai jetoi dhe u rrit, ai përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në Podgoricë. Emri i tij i plotë është Malesori Prënkoçaj. Pasioni i tij për muzikën shqiptare nisi kur ai ishte një fëmijë. Malesori ishte një anëtar i grupit folklorik të famshme nga Triesh, të quajtur "Besa", ku ai ishte i njohur si një këngëtare dhe instrumentalists i instrumenteve të folklor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenga Jone (2017)

Zambaku I Bardhe (2014)

The Best Of Malesori Vol. 2 (2010)

Atmosfere Pa Kufij (2010)

Hasmëri E Fundit (2009)

The Best Of Malesori Vol. 1 (2007)


» Dërgo Një Këngë »

Kthehuni
Veç Lodhesh
Zoteri Pareli
Pse
Shtatë Vllazni
Dy Zemra
Ne Dasmen E Shokut
Qaj Per Diten
Shoqet Xheloze
Zambaku I Bardhe


Artistë Të Ngjashëm:

Beke Nikqi

Kosovar Alija

Memli Krasniqi

Artan Bakija

Mili Sallauka

Luli (Lulzim Sadiku)

Andin Randobrava

Besim Krasniqi

Astrit Stafai

Alban Shehu


Tags: Malesori, Malsori, Malesor Prenkocaj

Malësori në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018