Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Qaj Per Diten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kur t'te mbushen syte me lote,
s'do t'i feshije me si dikur,
dhe n'tu mbushet dhoma mall plot,
eja m'gjej tek ajo ure,
tuj qaj per diten qe kurr s'tu bana burr.
Kur t'me pyesin pse shkove ti,
kudo qofsha do t'qaj si femije,
n'te mungofsha nisu ketu,
aty ku m'le do t'me gjesh mu,
tuj qaj per diten qe kurr s'mu bane gru.
ref:Me mijera fjale nuk kane me me ndal,
me mijera dite ty kam me te prit,
me mijera krushqe per ty kane ardhe,
me mijera dite ty kane me te prit...


Ky tekst u dërgua nga DodeMalësori
Publikimi: 01/06/2006
Festivali: VFM 2006
Muzika: Ilir Tolaj
Teksti: Ilir Tolaj
Orkestrimi: Ilir Tolaj


Malesori - Qaj Per Diten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qaj Per Diten".
3. Video është e këngës "Qaj Per Diten", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Malësori:


Komente 0