Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Malesori - I Vetmuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vetmuar".
3. Video është e këngës "I Vetmuar", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Malesori - I Vetmuar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/03/2013

2013-03-18T19:13:24+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Vetmuar" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - I Vetmuar

Neper shum kujtime tona
Vjen stuhia plagt mi qel
Po troket ne zemren teme
A un zemren e kom mshel
Spo ndjej dimer as pranver
Pe ndjej veq mungesen tone
Pse nuk vjen niher te une
E me vet zemer qa bone
Sem zen gjumi dit e nat
Dit e nat jom me vetmijen
Edhe pse nuk po te shoh
Une po ta kujtoj hijen
Bota jem kejt iluzion
E kerkush nuk pom kupton
Pse nuk je niher pran meje
Me derdh lot ne gjoksin tond
Sa her thash kom met harru
Asniher skam met kerku
Qekjo zemra jem e vrame
U kthy prap met thon te du
E kto miljona kujtime
E kto fjal qe i kom shkru
A thu ne at zemren tone
A kan depertu
Kom menu qe kom me dasht
Une dikon tjeter
Po jo smujta as nuk muj
Ti je met plag e vjeter
Plag e vjeter plag e ran
Shpirt e zemer mu mi vran
Qeto zemra mo smi ban
Apet kurgjo smuj met thon

Ref:
Sa her qe tthem te dua
Ti mua nuk me degjon
Nese ti sje me mua
Asgje per mu nuk shkon
Sa her qe tthem te dua
Nuk jam nkrahrorin tond
Nese ti sje me mua
Asgje per mu nuk shkon

Nuk mujta kurr mu perball
Ti mi ke thon ato fjal
Kur ti deshte me shku
E un nuk mujta met ndal
E qekjo dhimbja e madhe
Mue smu lehtsu aspak
Te dua sa gjith Bota
E kisha shkru me gjak
Mka mar malli veq met pa
Veq niher me ty mu ba
Met kallxu dashni sa ka
Qeky djali qe o vra
Besom jeta mu ndryshu
Qdo sen kahje tjeter mori
A thu ki me ardh 1 dit
Mem kallxu kush ke fajtori
E ata qe shum po folin
Mue dhimten spo ma din
E do sene qe mu m'ndodhin
Se di tye a ta nin
Veq 1 qiri e 1 leter
Kurgjo tjeter nuk pom vyn
Sa me fol per dashnin ton
E prej qesaj me mar frym
Ke harru se qka tkom thon
Per her tfundit nperqafim
Se krejt Bota mu kon kunder
Skan met nda prej shpirtii tim
Une jom hala n'udhtim
Me qato andrrat e tua
E deri ne amshim
Une kam met than TE DUAA
..edhe pse..

Ref:
Sa her qe tthem te dua
Ti mua nuk me degjon
Nese ti sje me mua
Asgje per mu nuk shkon
Sa her qe tthem te dua
Nuk jom nkrahrorin tond
Nese ti sje me mua
Asgje per mu nuk shkon.. :'( :'(

Lyric Master - I Vetmuar

Qdo dit mengjesi qel duke qar
Po si mundem nga jeta t'ndaj
Se di pse me mua kshtu po ndodh
Kjo jet pa ty e kot

Saher vjen nata m'kujtohesh ti
Provoj te fle por nuk mundem
Lutem n'qdo koh qe kalon
Prap se prap ti mungon

Refreni2x
Vetem nje shpres po me mban
Dua te jem un i asaj
Spo du nga jeta me u lodh
Po du me t'pas pergjithmon

2
Je dashuria ime e par
S'kuptoj pse jeta na la t'ndar
Se di pse me ne dy kshtu po ndodh
Sa vshtir pa ty n'ket bot

Saher vjen nata m'kujtohesh ti
Provoj te fle por nuk mundem
Po lutem n'qdo sekond qe kalon
Por prap se prap ti mungon

Refreni2x
Vetem nje shpres po me mban
Qe te jem i asaj
Spo du nga jeta me u lodh
Po du me t'pas pergjithmon

Noga - I Vetmuar

do lendosh nje zemer qe brenda ty te mban,do vrasesh nje shpirt qe per ty po qan..ti je ndjenja me e bukur per mua kurre ne jete skam me te harru..
REF: MBETA NE RRUGE SI NJE ZOG PA KRAH,MOS I HARRO SENET QE PER TY BONA GJITHQKA,NUK ESHTE DIQKA QE EC SIKUR LUM EDHE SONTE SIKUR PROM MBETA I VETMUM..
Ne mendjen time ti buzeqesh si dikur ,ai qe nga zemra ime sje larguar kurre,mjer ajo dite qe te humba pergjithmon,dielli kurre ska ndriqu per mu.......

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë