TEKSTESHQIP

Mali G Grand Thugz
Deshtusat
Lyrics

hej mena e shof si po vina
na jena thjesht se na vec me florina
un boj rap kundershtoj kta fundurina
mos po shtini si repista o balerina
e shof qendrimi tend ke fillu me u qmend
se ne sken dalin talent per ty nuk ka me vend
nuk po du me ju thon qe tkam inat
se me tpas inat tbej atentat tlej sakat
hej mali g vetem nji bonona
esht nga pogradeci qarkullon nga tirona
i kena 2 3 zona ec e shifni vet
ktu te mbyt reziku me kallu nuk esht e let
nuk po pjyos per shtet as polici
nga do qe do leviz ne kraht kom shoqni
paralim nen kupton te bosh kujdes
kur te lap goja se ktu .....

zanati juaj esht vetem qe te lapin
nuk po shofin reth e rotull se kod po kapin
stilin paster kena na shfaqen neper skena
boll ore legen ngelet tu ullet si qena

gati erdhi koha erdhi momenti per gjitha thashethemet ...ruges
tashethema nej knej cdo kush fillon te rej
njoni tjetrin te genjej a thu ka arsye a thu po paguet
mendoj se po ndruet qe lojes eti si luet
te perdorin sot ecen deren nuk te hapin
dhe pendohesh kur kabin me zapin
leri mor te fortit leri mor to tipat
skan ver ne shoqni e mbajn veten sikur vipat
erdhi dita e gjukimit per te ter te gjujkoj
ulni koken te shikoj se larg teje jetoj
kshu qe duni shkaravina me nuk po leni
nga i pari tek i fundit keni fillu tu le si qeni
ju ka ....... ne shpulla o kalamoja
............. kur sdini si luet loja

zanati juaj esht vetem qe te lapin
nuk po shofin reth e rotull se kod po kapin
stilin paster kena na shfaqen neper skena
boll ore legen ngelet tu ullet si qena