Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • María Lucía Sánchez Benítez
 • Vendlindja:
 • Madrid 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Malù është një këngëtare e huaj shumë e njohur. María Lucía Sánchez Benítez, popularmente conocida como Malú, es una exitosa cantante de pop de nacionalidad española. Con más de 2.500.000 copias vendidas hasta el momento, posee una de las carreras musicales más sólidas y asentadas del panorama nacional español, obteniendo así numerosos reconocimientos entre los que destacan el Premio Ondas a "Mejor Artista del Año" en 2014 y las nominaciones a los Grammy Latinos en 2011 en la categoría de "Mej...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Carly Rae Jepsen

Alessandra Amoroso

Miranda Lambert

Ciara

Christina Perri

Anahi

Leona Lewis

Natalia Kills

Jennifer Hudson

Paulina Rubio

Tags: Malu, Malù


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet