TEKSTESHQIP

Mandy
Vitet Pal Pal
Lyrics

2X
Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.

Cigaren e fundit me ty mos merzin pak
Jane mendimet e thella dhe shikimi me larg
Policia verdall pluher i kuq e i bardh
Dhe shoqnia e keqe humbet fare o vlla
Duket bota e erret si jeta perdite
Si muzika e rruges shpirti po kerkon drite
Jeta n'fijen e perit edhe paret e zeza
Mbijetoj midis territ
dhe skemi frik me nga vdekja.
Eshte dynjaja ne kulm ruje veten o bir
Shpresa duke dhene shpirt
Dashnia shitet shume lire
Per cfare krize po flet
Kur ka pune per te gjithe
Shteti vret femijet e vete
Eshte bere jeta e lire.

Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.

Djalli po puneson sidomos ne te rinjte
Me grabitje e drroge okazion e mundesi
Te pashe rrugeve te qytetit tu kerku per dashni.
Shitet celsat e qiejve per nje doze heroine
Para se te vdese me zemer kerkoj ndjese
Zotit meshirues qe me solli ne kete jete
Qe s'ia dola dot te jem ai qe ju enderruat
Jetova mbi dynja si rrugac i destinuar
Diten qe te shkoje percillem me hoxhallare
Se isha besmitare por edhe super mekatar.
Se u ktheva kriminel edhe i veshur
me te erreta ndaj si amanet per mua jan rrobat e zeza.

Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.

DËRGOI:
INFO
Pasi u kurua në çdo aspekt, ky materiali muzikor erdhi tek audienca i punuar nga ana vizuale me anë të një klipi muzikor, i cili është përgatitur nga MAX Production. Ky videoklip u publikua më 30 Dhjetor 2020. Komponues i muzikës dhe autor i tekstit është vetë artisti, teksa për produksionin audio është kujdesur në studio Kd Records.