Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Manga është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. maNga është bend rock rep nga Turqia. maNga përbëhet nga 5 persona : Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar, Efe Yılmaz dhe Özgür Can Öney. maNga filloi muzikën në vitin 2002. Bendi u formua nga Ferman Akgul që është si këngëtarë kryesorë. Gjithashtu gjatë viteve të fundit si pjestarë i "maNga" ka qenë Orçun Şekerusta i cili hoqi dorë disa vite më parë. maNga është bend me origjinë nga Ankara. Në vitet e fundit 2007-2009 m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hepsi

Lunapop

Las Ketchup

O-Town

Evanescence

Corrs

Us5

Aventura

Kudai

Il Divo

Tags: Manga


Komente mbi këtë artist