Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Dashurine E Pare Dhurova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova unë të mos gaboj
kur e humba ktë dashuri.

Me puthje gënjeshtare
ma mësove dashurinë
e paster isha fare,
e nuk e njihja pabesinë.
Po ja që nisi era
ranë fletët nji nga nji
tjetra ëndrra ska nga hera
ka veç flokë dhe tradhëti.

Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova unë të mos gaboj
kur e humba ktë dashuri,
zemrën time e lëndova
e plagosa në rini
por pranvera sërish do t’vi
dhe do t’sjell tjetër dashuri.

O dashuri sekret i moshës që na rinon
ti papritur vjen dhe krejt
papritur si era shkon
o eja eja dashuri
eja eja përsëri
merma dhimbjen time
dhe më ndiz një zjarr të ri

Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova unë të mos gaboj
kur e humba ktë dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Denis Laci


Nuk kemi video për këtë këngë.
Manjola Nallbani - Dashurine E Pare Dhurova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurine E Pare Dhurova".
3. Video është e këngës "Dashurine E Pare Dhurova", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0