Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marc Anthony

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Marco Antonio Muñiz
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Marc Anthony është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marco Antonio Muñiz i njohur si Marc Anthony, lindi në New York, është këngëtar, shkrues këngësh, aktor amerikan me origjinë portorikane, i shquar për këngët e tija latine salsa dhe balada. Ai është i bir i Guillermina, një shtëpiake, dhe Felipe Muñiz, një muzikant dhe punëtor menze në spital. Ai pati një vajzë në vitin 1994 Arianna, me të dashurën e tij police Debbie Rosado. Anthony u martua pastaj me Miss Universe Dayanara Torres më 9 maj të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Marc Anthony

Komente 0