A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Zogu

Një zog sot unë pashë,
i thashë shko shiko Shqipërine.
Shko në vende të largëta,
pastaj kthehu në shpirtin tim.


I thashë shko nisu tani,
kalo Bunë e kalo Drin.
Qëndro në alpet e larta,
pastaj kthehu në shpirtin tim.


Një stuhi e madhe filloi,
loti i zogut pikoi.
U kthye në shpirtin tim,
dhe më tha:''Këtu është vendi im''.

- poezi nga Margarita Hajdini


- Poezia u dërgua nga Margaritahajdini -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2  • Më shumë nga Margarita Hajdini:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018