A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marie Kraja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17
(1911-1999)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Marie Kraja është një këngëtare shumë e njohur. Marie Kraja lindi më 24 shtator 1911 dhe vdiq në Tiranë më 21 nëntor 1999. Studimet e larta për kanto i kreu në Konservatorin e Graz-it në Austri, në vitet 1930-1934. Mbas përfundimit të studimeve kthehet në Shqipëri. Punon si mësuese muzike në Institutin Nëna Mbretëreshë. Edhe pse me një jetë artistike të pasur në skenat e Italisë, Austrisë, Gjermanisë, etj, karriera e saj lidhet ngushtë me gjithcka që ndodhi në muzikën shqiptare. Me themelim...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Pupullore Qytetare (2012)

Lider

Arie Nga Operat

Kenge Popullore Qytetare Vol.3

Duete Nga Opera

Kenge Pupullore Qytetare Vol.2


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Fitnete Rexha

Irini Qirjako

Maya Alickaj

Liliana Kondakçi

Vaçe Zela

Klea Huta

Irma Libohova

Anita Bitri

Gjyste Vulaj

Alberie Hadergjonaj


Tags: Marie Kraja, Maria Kraja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019