TEKSTESHQIP

Mariglen Hazizaj & Xhoi
Malli Qe Djeg Zemrat
Lyrics

Vashez cme ka marr malli
Si t'a shpreh un dashurin
Se te dy na ka zen halli
Ashtu si mua dhe tyne

Me ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj jo ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar

Shyqyr qe erdhi behari
Celi lule trendelina
Sa i bukur duket mali
Po deshe hajde te rrim

Me ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj jo ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar


Un ti edhe perendia
Te tjeter sduhet ta dinë
Po ike nga dashuria
Kan ilace gjejnë sherim

Ke ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar

Marika moj e dashur o
Ku je ku kishe vajtur o

Ku je ku kishe vajtur o
Marika moj e dashur o

Me than se pije raki
Jojo jojo per perendi
Me thane se pije duhan
Jojo jojo qafsha mamanë


E nuk kam pir more duhan
Jojo jojo qafsha mamanë

U plaka un fuqia ra
Fajin e ke ti o maskara

Marika moj e dashur o
E do vi sonte naten o


Fajin e ke ti o maskara

Balluket e ballit moj
Mbi sy moj te kam Rene
Si hena pas malit moj
Si hëne pabere

Manushaqe lule
Lule qe kepute
Do t'i bej varse per gushe
Diten qe do bëhesh nuse

Si do t'ja besh djalit moj
Kujto ci ke then
Te burimi zallit moj
Shtegun t'a ka zene

Manushaqe lule
Lule qe kepute
Do t'i bej varse per gushe
Diten qe do behesh nuse

DËRGOI:
INFO
Këngës i janë përshtatur vargjet nga Neço Muka, ndërsa orkestrimin e realizoi Genci Malaj.