Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Marigona

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Marigona është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marigona është një grup muzikor nga Kosova themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Anëtarët e grupit janë ndërruar disa herë, por Vullnet Sefaja ka qenë pjesë e grupit që nga fillimi. Është një ndër grupet më të suksesshme në trojet shqiptare. Në vitin 2000, Marigona publikojnë albumin "Mitrovica". Kanë marr pjesë në shumë festivale, dhe vlen të veçoh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Ilir Tolaj

Ish-Anëtar i grupit

Vullnet Sefaja

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareNë Mes Nesh (2004)

Sonte (2002)

Mitrovica (2000)

O Lop't E Mia (1995)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bam

Shekulli I Dreqit

Blla Blla Blla

Gurra E Picarit

Vellezerit Haliti

Kthjellu

Night Rappers

Ligji Rruges

Grupi ARB

Tempulli G

Tags: Marigona, Vullnet Sefaja, Ilir Tolaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet