Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Marigona Imeri - 17 Shkurti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente

Asnjë Koment

05/03/2016

2016-03-05T17:30:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "17 Shkurti" kënduar nga Marigona Imeri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Marigona Imeri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kenge Per Femije - 17 Shkurti

12 muaj i ka viti shkurti eshte i dyti. E shkurt eshte dita e zgjatur eshte nata kur ne parlament mbahen deklarta mbahen deklarata vendoset nje drejsi per gjakun qe u derdh te shpallim Pavarsi. E sikur gjith Bota i mban syt nga ne. U shpall Kosova Shtet hyri ne Hart te re

Lamm-G - 17 Shkurti

(ref))
na ket ditee kem prit kosova sot
me festu plot nana jon tu merzit
djalin qe se kan ktu shqiptaria po feston po t kalumen se harron baba djalin perqafon rugt e jetes ja tregon

sot ne kam krejt kosova per me festu lirin krejt kosovar gezuat pavarsin se bolll kemi vujt e boll kemi shujt ka ardh dita se ska ma me vujt shum gjenarata shkun ty anderr tkemi pas kalun shum dekata e shum e shum pa mas shum anderr masive shum ngjarje naive nuk ju dridh as dora mirpo qi na qit e fyerje na lat djepat that nanat tu vjatu ...

(ref))
na ket dite e kem prit kosova sot
me festu plot nana jon tu merzit
djalin qe se kan ktu shqiptaria po feston po t kalumen se harron baba djalin perqafon rugt e jetes ja tregon

RAP 2: ( MC QOPPA )

Athue shka o ky sen qe pavarsin na kan lidh nyje
E na kan qit mi kryje nja shtat a tet yje
Shum afate me shtyrje pavarsi me mbikqyrje
Une boj realitet realiteti jem o fyrje

Ni der e madhe hyrje e dalje sjom tu pa
A duhet pa tjeter na me pas zezak mi kryj o vlla
Sa njerz dej sot jon sha tjert qe luftun jon vra
E pavarsia kushtizohet duhet mu bashku me SHKA

Skaa mo as ska me pas kurr
se njoh asni shiptar qe sja man vetes burr
Sjem popull qe shkelem sdo me thon qe s'mashtrohem
dej sa shekujt hecin shpejt na kadal permisohem

Mfalni qe jom skeptik ndaj pavarsis
Jom nacionalist Kurr o npytje pragu i shpis
Gjaku i ademit sem len me rrejt ket dit
BAC NUK U KRY Shtet tjera jem tuj i prit
Më Shumë Këngë Nga Marigona Imeri:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet