TEKSTESHQIP

Marigona Veseli
Vetmia
Lyrics

-emrin tim ti nuk e përmen ,
ndonjëherë a t'bjen ndër mend ,
a kujtohesh a turpërohesh
sa mk'ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shum më ke lëndu

A kujtohesh a turpërohesh
sa m ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shumë më ke lëndu..

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..

- Mos harro qka kam ba për ty ,
ti m'ke lan me lot në sy,
(u dorëzova shum gabova që
t'besova fjal për fjal
u betova që kurr sko me ta FAL)2X.

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..2x...
INFO
Për një atmosferë të shtuar, ky materiali muzikor është finalizuar i përpunuar në prizmin vizual me një klip muzikor, video produksioni i të cilit është punuar nga MProduction. Ky videoklip u publikua me datë 26 Mars 2016. Për melodinë dhe për arranzhimin është përkujdesur Ardian Kastrati, teksa autor i tekstit është Kreshnik Avdiu.
Renditja:
Top 200