Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona & Ritmi I Rruges - Mitrovica Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ishte nje kohe dikur por tani eshte vetem kujtim
Ishte nje qytet i mbushur plot jete dhe gezim
Frymonte me rinin ardhmerrine hyjnore prore
Qendronte "Qyteti i Minatorve"
Rruget e tij mbanin mbi ardhmerin e lumtur
Kengen e jetes per betejen e humbur
Por dicka ndryshoi me nuk eshte sic jemi mesuar
Nje realitet i ri ne MITROVICE ka aguar

Endrrat rinore tani u shuan
Ujqit e nates prap u terbuan
Mbjellen dhembjen dhe pikellim
E lenduan shpirtin tim

MITROVICE, MITROVICE qyteti im
MITROVICE ti je force e shpirtit tim (2x)

Me kujtohen ato dite qe tani perenduan
Me kujtohen shoket qe punuan, jetuan e tani shkuan
Diku larg ne vetmin e rrugeve te jetes
Per te gjetur force ne lufte kunder vetvetes
Shpirti i qytetit ende jeton, vazhdon dhe dhuron
Sic dha shume per gjithe kete vend ne cdo ane
Do te mbijetoje mbi kete kohe te padrejte
Kjo toke e shenjte
Qe vazhdon jeten me hapa te shpejte

Rete e zaza qytetin e mbuluan
Lenduan shpirtera zemra helmuan
Po sa te rrjedhe IBRI dhe SITNICA
Do te mbijetoj MITROVICA.

MITROVICE,MITROVICE qyteti im
MITROVICE ti je force e shpirtit tim.(2x)


Ky tekst u dërgua nga  linda

Marigona & Ritmi I Rruges - Mitrovica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mitrovica".
3. Video është e këngës "Mitrovica", por nuk këndohet nga Marigona & Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marigona:


Komente 0