TEKSTESHQIP

Marigona
Sonte
Lyrics

Sonte gjithqka ndahet n'dysh përveq dhimbjes
Sonte asgjë s'është e lehtë përveq ikjes
Sonte kujt dorën ia mban, kujt ne vesh i flet
Puthja jote nesër kend e pret e kend me vonë e vret

Ref:
Nëse emrin tend çdo nate e therras dhe per ty flas
S'do t'thot se ty te du
Nëse netët pa ty vijn e shkojnë, do t'mundem une pa ty
Kur ti mundesh pa mu.

Sot kujtimet fund nuk kanë as s'du ti harroj
Ndoshta nesër kot do t'qan,ndoshta veq ëndërroj
Se fshehtësi ishe per mu, këtë une tash e di
Do t'provoj pa ty me jetu, do t'lutem ne vetmi